Image

To pierwsza sponsorska stacja w mieście, która uzupełni system roweru publicznego w naszym mieście.

Oprócz nowej lokalizacji dla rowerzystów w atrakcyjnym, rekreacyjnym miejscu Łodzi, zwiększy się też flota jednośladów. Dołączy do niej kolejne 10 pojazdów. Łącznie Łódzki Rower Publiczny to już teraz 121 stacji w całym mieście i 1210 rowerów. – Ponadto mamy też wirtualne strefy zwrotu, które jeszcze zwiększają dostępność systemu. Pamiętajmy również, że pierwsze 20 minut korzystania z rowerów jest darmowe. A dla osób posiadających migawkę, jazda na rowerze publicznym jest darmowa przez pierwsze pół godziny – podkreślał Bartosz Domaszewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi zaangażowany od początku w projekt ŁRP.

W tym czasie spokojnie z centrum na „Falę” możemy wybrać się rowerem. Ekologicznie i dbając o zdrową kondycję, nie tylko podczas pływania.

– Dzięki współpracy miejskiego biznesu, miejskich spółek – system rowerowy w Łodzi wciąż się rozwija i zapewnia coraz większą ofertę łodzianom. Bardzo się cieszę, że łodzianie i turyści będą mogli dojechać na „Falę” miejskim rowerem. Oczywiście nie ma przeszkód, by do aquaparku dojechać własnym rowerem. Mamy stojaki i parking strzeżony dla jednośladów – podkreśla Krzysztof Babij, prezes łódzkiego Aquaparku.

Dzięki dodatkowej stacji, system roweru publicznego dalej się rozwija. Widać też duże zainteresowanie wśród samych łodzian. Od początku sezonu, który ruszył 2 kwietnia rowery zostały wypożyczone 180 tys. razy (w samym maju było ponad 88 tys. wypożyczeń).

– Myślę, że nowa sponsorska stacja, dzięki swojej lokalizacji, jeszcze bardziej zachęci łodzian do korzystania z rowerów, a mamy już 76 tys. zarejestrowanych użytkowników – dodał Bartosz Domaszewicz.