Aktualności

11.06.2018

Nowa stacja Łódzkiego Roweru Publicznego

Nowa stacja Łódzkiego Roweru Publicznego

Mieszkańcy Łodzi mogą korzystać z nowej stacji Łódzkiego Roweru Publicznego. Została ona uruchomiona dzięki współpracy Nextbike Polska z Fabryką P&G Gillette.

Stacja Gillette”, została uruchomiona na Retkini przy ulicy Nowy Józefów naprzeciwko głównego wjazdu do fabryki P&G Gillette. Stała się tym samym najbardziej wysunięta na zachód stacją Łódzkiego Roweru Publicznego. Od najbliższej stacji Łódzkiego Roweru Publicznego, Al. Wyszyńskiego – Pętla MPK, dzielą ją 2 kilometry, czyli około 10 minut rowerem.

„Jesteśmy dumni, że “Stacja Gillette” pojawia się jako kolejny punkt rowerowy na ekologicznej mapie Łodzi. Jako firmie odpowiedzialnej społecznie, która szczyci się wieloma działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju, m.in. tym, że łódzka fabryka Gillette nie wysyła żadnych odpadów produkcyjnych na wysypiska, bardzo zależy nam by wychodzić naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez naszych pracowników. Dlatego ogromnie cieszy nas, że będą mieli oni ułatwioną możliwość docierania do nas różnorodnymi środkami transportu, a wśród nich takimi, które mają pozytywny wpływ na środowisko”Agnieszka Adamus, Dyrektor Personalny P&G Gillette

Dzięki zlokalizowaniu stacji Łódzkiego Roweru Publicznego w pobliżu bramy fabryki P&G Gillette poprawia się komfort dojazdu pracowników do pracy. Z badań wynika, że osoby dojeżdżające do pracy rowerem są mniej zestresowane i rzadziej się spóźniają, zyskuje więc na tym również pracodawca” – tłumaczy Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska, operatora Łódzkiego Roweru Publicznego.

To już trzecia stacja Łódzkiego Roweru Publicznego, która została uruchomiona dzięki współpracy z partnerami prywatnymi.

Drogi Użytkowniku,

Umowa na obsługę Łódzkiego Roweru Publicznego dobiegła końca. Jak odzyskać środki z konta? Sprawdź szczegóły kliknij tutaj