Aktualności

03.07.2018

Nowa stacja Łódzkiego Roweru Publicznego

Nowa stacja Łódzkiego Roweru Publicznego

Od poniedziałku mieszkańcy Łodzi mogą korzystać z nowej stacji rowerowej. „Stacja Hydro” powstała w ramach współpracy Nextbike Polska z Hydro Extrusion Poland przy ul. Granicznej 64/66.

To już czwarta stacja rowerowa, która w tym roku została uruchomiona dzięki współpracy z prywatnym biznesem. Łącznie w mieście jest już pięć stacji sponsorowanych przez firmy, które dzięki rowerom publicznym chcą ułatwiać dojazd klientom i pracownikom.

Wiele inwestycji podejmujemy na rzecz rozwoju biznesu, ale najważniejsze są dla nas osoby, które go tworzą. Stacja rowerowa jest więc kolejnym działaniem, które ma służyć przede wszystkim naszym pracownikom. Miło nam będzie, jeśli spodoba się także klientom i okolicznym mieszkańcom. W naszej firmie bardzo troszczymy się o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników, ważna jest dla nas także ochrona środowiska, dlatego zachęcamy do korzystania z łatwego dostępu do rowerów. Stawiamy na rower jako ekonomiczną, przyjazną i optymalną formę transportu, ale też sportu i rekreacji. Myślę, że aktywne rozpoczęcie dnia, przekłada się na ogólne lepsze samopoczucie w ciągu dnia. No to w drogę!” – mówi Marcin Chrostowski, Dyrektor Zakładu.

Co ważne, ze stacji sponsorskich mogą korzystać wszyscy użytkownicy, również okoliczni mieszkańcy. „To najbardziej na południe wysunięta stacja Łódzkiego Roweru Publicznego i druga stacja sponsorska, która została uruchomiona w tym rejonie. Dzięki naszym partnerom mieszkańcy osiedla Chojny zyskali dostęp do Łódzkiego Roweru Publicznego, a tym samym wygodny i przyjemny dojazd do innych części Łodzi” – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Łódzki Rower Publiczny umacnia się na pozycji drugiego największego systemu Nextbike w Polsce – liczy już 152 stacje i 1534 rowery. Tylko w tym roku mieszkańcy Łodzi i turyści wypożyczyli rowery już ponad 890 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 110 tysięcy użytkowników.

Hydro Extrusion Poland w Łodzi zajmuje się produkcją akcesoriów aluminiowych dla branży Automotive, głównie relingów dachowych i listew okiennych. Realizowane przez firmę procesy to fabrykacja, polerowanie, anodowanie, lakierowanie, montaż oraz wsparcie techniczne. Na rynku łódzkim Hydro Extrusion Poland funkcjonuje od 1999 roku i obecnie zatrudnia ponad 700 osób.

[sg_popup id=1]