O ŁRP- Jak to działa

Łódzki Rower Publiczny to alternatywny środek transportu, umożliwiający szybkie poruszanie się po naszym mieście. Jest dobrym uzupełnieniem komunikacji miejskiej w Łodzi. Rowerzyści ŁRP mają do dyspozycji 157 stacje i 1584 rowerów.

 

1. Dołącz

Zarejestruj się klikając na przycisk „Rejestracja”, podaj wymagane dane, zaakceptuj regulamin i wpłać minimum opłaty inicjalnej. Wystarczy 1 minuta i gotowe. Rejestracji możesz dokonać również za pomocą darmowej aplikacji mobilnej Nextbike. – możesz już korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

2. Wypożycz

Podejdź do terminala, naciśnij „Wypożycz” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Możesz też wypożyczyć rower za pomocą aplikacji mobilnej Nextbike wpisując jego numer lub skanując kod QR znajdujący się na tylnim błotniku. Rower, który wybrałeś zostanie zwolniony automatycznie. Jeżeli jest zabezpieczony linką – odblokuj go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego. Szerokiej drogi!

3. Zwróć rower

Nie musisz nawet podchodzić do terminala. Wystarczy, że wprowadzisz rower do elektrozamka. Bez obaw – sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot. W celu upewnienia się, ze zwrot został zakończony pomyślnie, dokonaj weryfikacji na swoim koncie użytkownika. Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca, przypnij rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasuj cyfry. W takim przypadku podejdź do terminala lub włacz aplikację mobilną Nextbike, przyciśnij „Zwrot” i postępuj zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu.

4. Ponów

Korzystaj z rowerów miejskich, kiedy tylko masz ochotę. Od początku marca do końca listopada, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe!

Pogoda Łódź

dziś, środa, 26 lutego 2020

6º

Ciśnienie 992 hPa,
Wiatr 6.32 km/h

2º

2º

5º

Najczesciej zadawane pytania

Drogi Użytkowniku,

Umowa na obsługę Łódzkiego Roweru Publicznego dobiegła końca. Jak odzyskać środki z konta? Sprawdź szczegóły kliknij tutaj