Aktualności

30.11.2018

Łódzki Rower Publiczny bije rekordy

Łódzki Rower Publiczny bije rekordy

1,7 miliona przejazdów w 275 dni – to podsumowanie tegorocznego sezonu Łódzkiego Roweru Publicznego. To najlepszy wynik w historii! Dziś o północy zakończy się trzeci już sezon ŁRP.

Rosnąca popularność Łódzkiego Roweru Publicznego to efekt ubiegłorocznej rozbudowy systemu o 47 stacji oraz uruchomienia kolejnych stacji we współpracy z partnerami prywatnymi w tym roku. Łódzkie rowery publiczne można już wypożyczać w 156 miejscach.

„Już ubiegłoroczna rozbudowa była krokiem w dobrym kierunku. W tym sezonie udało nam się pozyskać kolejnych partnerów biznesowych, dzięki którym uruchomiliśmy nowe stacje rowerowe. Korzystają na tym zarówno klienci i pracownicy współpracujących z nami firm, jak i okoliczni mieszkańcy. Efekty widać jak na dłoni – 1,7 miliona wypożyczeń to doskonały wynik” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

„Cieszy nas, że z każdym rokiem jest co raz więcej wypożyczeń, rowerów i stacji. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że rower publiczny się sprawdził. W przyszłym roku będziemy ogłaszać przetarg na jeszcze większy system z ponad 200 stacjami, który chcemy uruchomić w 2020 roku” – mówi Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Najpopularniejsze stacje Łódzkiego Roweru Publicznego 2018:
1. Zachodnia – Manufaktura
2. Piotrkowska / 6 Sierpnia
3. Piotrkowska – Centrum Przesiadkowe
4. Piotrkowska / Tuwima
5. Piotrkowska / Piłsudskiego

Najpopularniejsze trasy Łódzkiego Roweru Publicznego 2018:
1. Zachodnia – Manufaktura do Piotrkowska / 6 Sierpnia
2. Piotrkowska / 6 Sierpnia do Plac Wolności
3. Piotrkowska / 6 Sierpnia do Zachodnia – Manufaktura
4. Plac Wolności do Piotrkowska / 6 Sierpnia
5. Piotrkowska / 6 Sierpnia do Piotrkowska – OFF Piotrkowska Center

Średni czas jednego wypożyczenia Łódzkiego Roweru Publicznego wyniósł w tym sezonie 14 minut i 57 sekund. Rowery ŁRP można wypożyczać do 30 listopada. O północy z piątku na sobotę system zostanie wyłączony, potem rowery trafią do magazynu, a stacje zostaną zabezpieczone. Łódzkie Rowery Publiczne powrócą na ulice 1 marca 2019 r.

Przez cała zimę w Łodzi i 9 miastach regionu będzie można korzystać z rowerów systemu Rowerowe Łódzkie. W Łodzi można je wypożyczyć w 14 miejscach. Co ważne, za dodatkową opłatą rower można zwrócić w dowolnym miejscu w obrębie Łodzi lub innych miast biorących udział w projekcie. Musi to być tylko miejsce bezpieczne i ogólnodostępne tak, by kolejny użytkownik mógł rower wypożyczyć. Ze względu na duże różnice zarówno w czasie trwania sezonu, jak i zastosowanej technologii system ten nie jest kompatybilny z ŁRP. Aby z niego skorzystać, należy się zarejestrować na stronie internetowej lub w aplikacji Rowerowe Łódzkie. Łódzkich Rowerów Publicznych nie można zwracać na stacjach Rowerowe Łódzkie.

Drogi Użytkowniku,

Umowa na obsługę Łódzkiego Roweru Publicznego dobiegła końca. Jak odzyskać środki z konta? Sprawdź szczegóły kliknij tutaj