Aktualności

28.02.2018

Czekamy na północ – Łódzki Rower Publiczny gotowy do nowego sezonu

Czekamy na północ – Łódzki Rower Publiczny gotowy do nowego sezonu

Punktualnie o północy dyspozytor w centrali Nextbike Polska uruchomi nowy sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. Przygotowania zakończyły się już kilka dni temu, teraz trwa rozwożenie ostatnich rowerów na stacje wypożyczeń.

Jesteśmy gotowi. Wszystkie rowery zostały sprawdzone, wymieniliśmy uszkodzone elementy. Teraz trwa rozwożenie rowerów. I odliczanie do północy” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Łódzkiego Roweru Publicznego. – „Mamy sygnały, że wielu łódzkich rowerzystów już nie może się doczekać początku sezonu, dlatego spodziewam się, że pierwsze wypożyczenia nastąpią zaraz po północy” – dodaje.

Operator liczy jednak nie tylko na dotychczasowych użytkowników. Osoby, które po raz pierwszy chcą skorzystać z roweru, powinny zarejestrować się w systemie poprzez umiejscowiony przy każdej stacji terminal lub stronę internetową i zasilić konto kwotą minimum 20 złotych. Co ważne – jednorazowa rejestracja w systemie umożliwia korzystanie z rowerów Nextbike w całej Polsce i na świecie, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Berlinie.

Na przełomie marca i kwietnia we współpracy z PKN ORLEN zostanie uruchomionych również 5 nowych stacji rowerowych. Łącznie do dyspozycji rowerzystów będą 153 stacje rowerowe i 1540 rowerów, w tym 10 rowerów familijnych. To trzykołowce, w których z przodu umieszczono skrzynię. Można w niej przewozić zakupy lub inne towary, a dzięki zamontowanym ławkom i pasom bezpieczeństwa, również do czworga dzieci. To doskonały sposób na rodzinną przejażdżkę.

Trzeci sezon Łódzkiego Roweru Publicznego potrwa do końca listopada.